İzmir Enternasyonal Fuarı
İzmir Enternasyonal Fuarı Hakkında

 

Her yıl farklı kültürlere ev sahipliği yapan, havasını soluyan herkesi geçmiş ve gelecek arasında zaman yolculuğuna çıkartan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, değişime ve yeniliğe siz de şahit olun…
Dünyanın en köklü uluslararası genel ticaret fuarlarından biri ve ülke tarihinin ilk fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı, İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı himayesinde; 07 – 16 Eylül 2018 tarihleri arasında, İzmir Uluslararası Fuar Alanı / Kültürpark’ta 87. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.
Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan, savaşlara, kıtlıklara, krizlere rağmen 87 yıllık tarihi serüvenine devam eden Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı firma ve ziyaretçiler için büyük bir ticari fırsat ve festival alanı olmaya bu yıl da devam edecek.
Ticaretin, kültür-sanat ve eğlenceyle buluştuğu en uzun soluklu fuarı olan, İzmir Enternasyonal Fuarı, köklü geçmişini, 21.yüzyılın değişen ve gelişen yapısına uygun olarak her yıl farklı bir tema ışığında geleceğe taşımaktadır.
 

ANA TEMA "TEKNOLOJİ"
Teknolojinin büyük dünyasını 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda keşfedin, profesyoneller arasındaki yerinizi alarak dünyaya açılın...
“İnovasyon” çatı teması altında; bu yılın ana teması, teknolojik ürünlerin hayatımızda ve global ticarette giderek artan etkisi sebebiyle “teknoloji” olarak belirlenmiştir.
İzmir Enternasyonal Fuarı; ülkedeki tarihsel-ekonomik önemi ve fuarcılıktaki öncü rolü gereği, teknolojik gelişmeleri sektör temsilcileri ve son tüketici ile buluşturarak, dünyadaki yeniliklerin sergilendiği bir platform olarak geleceğin ticaretine yön vermeye devam edecektir.
 

İZMİR İŞ GÜNLERİ
İEF kapsamındaki en önemli etkinliklerden birisi de T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından organize edilen İzmir İş Günleri Toplantıları’dır. İzmir İş Günleri’nde, delegasyonlar arasında ve bakanlar seviyesinde iş görüşmeleri yapılarak ikili ticaret anlaşmaları imzalanmaktadır.
86.    İEF’de; İzmir İş Günleri’ne, Ege İhracatçılar Birliği ve DEİK organizasyonunda Türk - Rus İş Forumu ile birlikte 26 ülkeden 123 delegasyon ve 16 Bakan katılımda bulunmuştur.


B2B İŞ GÖRÜŞMELERİ
Rusya Federasyonu - Türkiye Arasında:
197 Görüşme
20 İş Anlaşması
1 Milyar Dolar Hacminde Anlaşma
 

86. İEF’ye Bakış;
14.772 m2 Sergi Alanı
1.247.748 Ziyaretçi
109’u Yabancı, 413 Katılımcı
26 Ülkeden 123 Delegasyon


Partner Ülke; Rusya Federasyonu
Onur Konuğu İl; Muğla