91. İzmir Enternasyonal Fuarı

91. İzmir Enternasyonal Fuarı

İzmir’in ticari ve kültürel hafızasını içinde barındıran İzmir Enternasyonal Fuarı, geçmişten bugüne Kültürpark’ta dünyayı bir araya getirmeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük gıda hareketi Slow Food (Yavaş Gıda) önderliğinde iki yılda bir İtalya’nın Torino kentinde organize edilen “Terra Madre” gastronomi etkinliği bu yıl “Anadolu” konseptiyle İzmir’de düzenleniyor. Terra Madre Anadolu İzmir ismiyle 2-11 Eylül 2022 tarihleri arasında İzmir Enternasyonal Fuarı ile eş zamanlı olarak Kültürpark’ta organize edilen etkinlik, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki “Slow Food” birlikleri, Cittaslow Birliği, İzdoğa, İztarım, Grand Plaza Gıda Turizm A.Ş. ve İZFAŞ ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Tarımdaki endüstriyel koşullara ve yemek kültürlerinin standartlaşmasına teslim olmayı reddeden Terra Madre Anadolu İzmir, Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden küçük üreticiyi, Slow Food birliklerini ve gıda gönüllülerini 91. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Kültürpark’ta buluşturuyor. Anadolu mutfağının ve tarım ürünlerinin tüm örneklerinin yer alacağı Terra Madre Anadolu İzmir’de küçük üreticiler, geçmişten günümüze kadar ulaşan yerel ürünlerini Türkiye’ye ve dünyaya aracısız olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Yerel ve uluslararası gıda birliklerinin katıldığı Terra Madre Anadolu İzmir; atölyeler, mutfak workshop'ları, sergiler ve daha birçok etkinlikle Anadolu’nun bereketini dünyaya taşıyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı; Terra Madre Anadolu İzmir etkinliklerinin yanı sıra her yıl heyecanla beklenen çim konserleri, Mogambo Geceleri, açık hava gösterileri, oyun ve teknoloji etkinlikleri, sergileri ve birbirinden renkli etkinlikleriyle 91. kez binlerce ziyaretçiye çoşku dolu anlar yaşatmaya ve ticari etkileşimi artırmaya devam ediyor.