Tarih                     : 06- 15 Eylül 2019

Yer                        : Uzun Havuz – Kültürpark

 

Geçmişten bugüne kentin alışveriş merkezi konumunda olmasının yanı sıra farklı kültürleri buluşturarak zamana meydan okuyan Tarihi Kemeraltı Çarşısı; Türkiye’nin 88 yılık ticaret, kültür, sanat ve eğlence merkezi İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!

Tarihi yapılarından lezzetlerine güzel bir kültür mozaiği örneği olan tarihi çarşı için fuarda oluşturulacak Kemeraltı Sokağı’nda, Kemeraltı’nın tarihi-kültürel değerleri ve zenginlikleri tanıtılacak. Fuar boyunca Kemeraltı esnafının stant açarak kendi ürünlerini satabileceği etkinlik, Çarşı esnafının kendini tanıtmasına da imkân sağlayacak.

Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. (TARKEM) öncülüğünde düzenlenen “Kemeraltı Sokağı” etkinliğinde; Kemeraltı Lezzetleri, Kemeraltı Zanaatkarları, Kemeraltı Markaları, Kemeraltı Projeleri ve çeşitli etkinlikler fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Kemeraltı’nın marka değerinin artmasına yardımcı olacak Kemeraltı Sokağı’nda; yazar, araştırmacı, kent gözlemcisi, fotoğrafçı ve sanatçılar ile çeşitli atölyeler, sergiler, söyleşiler, imza günleri, dinletiler ve yarışmalar yapılacak. Kültürpark’ın Lozan Kapısı ile Montrö Kapısı arasında bulunan Uzun Havuz alanında yer alacak Kemeraltı Sokağı ile fuar ziyaretçileri 6- 15 Eylül tarihlerinde İzmir Enternasyonal Fuarı’nda küçük bir Kemeraltı yolculuğuna çıkacak.

FUAR HAKKINDA

88. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI
KÜLTÜRPARK

06 - 15 Eylül 2019